Úplně nové zkušenosti

20.04.2020

Jestli jsem si někdy myslela, že "vím, o co jde", tak lekce posledních měsíců mi zcela jasně ukazují, jak nesmírně daleko jsem byla od Skutečnosti... Podstata toho, po čem tak toužím - a musím se vzdát i této připoutanosti, protože jakékoliv chtění či odpor způsobují nesmírné utrpení - je totiž úplně v něčem jiném. Jestli se mluví o "kvantovém skoku" z jedné úrovně do nové, naprosto zatím neznámé, tak tohle je přesně ono. 

Zapomeňte na cokoliv, co je spojeno s myslí, emocemi, tělem. O tomhle už nejsem schopná psát. Jednak mi chybí slova, ale zároveň ani nemám chuť a sílu mluvit o probíhajících procesech, protože se to vymyká vší "normální lidské přirozenosti". A pozor. Nejde o žádná mystéria a senzace prožitků. Naopak. Jde o tvrdé odpoutávání se od všeho, kdy je ego drceno tím nejpreciznějším a nejdůslednějším způsobem, jaký jsem si do této doby ani nebyla schopna představit.

Vím, že není úniku.

Jedna část mne je odevzdaná, druhá stále urputně bojuje o přežití a zachování starých "způsobů žití". Jedině skutečně neutrální a vše pohlcující vědomá pozornost je schopná tím procházet. 

Absolutně netuším, jak dlouho ještě může tento boj na život a smrt trvat...

Teprve pak se snad vrátím i na tyto stránky.


TOPlist